Рубрики
МЕНЮ
Козаренко Люда
Існує думка, що на сьогоднішній день у світі налічується близько 28 000 видів харчових обмежень, тобто дієт. Одні з них надзвичайно дієві й не завдають шкоди організму. Інші мають купу побічних ефектів. А про ці п’ять дієт американські лікарі радять забути раз і назавжди.
Вибирати дієти потрібно вдумливо, щоб не нашкодити здоров"ю (фото з відкритих джерел)
БЕЗВУГЛЕВОДНА ДІЄТА
Її автори обіцяють -1 кілограм щодня. Але забувають попередити про те, що саме з вуглеводи заряджають людину енергією. Відповідно, їхній дефіцит призводить до слабкості та в’ялості. Оскільки при такій дієті з раціону вилучаються фрукти та овочі, в організмі спостерігається недостатня кількість клітковини, а це – проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Також мало калію, натрію, вітамінів групи А, В, С. Неминуче погіршується мозкова діяльність (а саме – концентрація уваги та пам’ять) і сон, з часом з’являється нудота, запаморочення і нервозність.
МОНОДІЄТА
Все дуже просто: протягом кількох днів потрібно вживати один-єдиний продукт – гречану кашу, яблука, гарбуз, молоко, сік тощо. І дуже складно – для організму, який на такому одноманітному харчуванні не отримує потрібних йому речовин і починає сходити з розуму. Страждають практично всі органи – м’язи буквально тануть на очах, нігті ламаються, волосся тьмяніє і випадає, шкіра стає сухою, з’являються проблеми з зубами і шлунково-кишковим трактом. Дієтологи вважають прийнятним робити на основі одного продукту розвантажувальні дні раз на тиждень, але не розтягувати це задоволення на довше.
КЕТОДІЄТА
Принцип
такий: відмовитися від вуглеводів і компенсувати їхню відсутність білками й
жирами. У такому разі організм починає брати енергію не з глюкози, а з жирів,
спалюючи їх. На це і розраховують ті, хто бажають схуднути. Проблема в тому, що
на цьому етапі запускається процес кетоз, і в крові утворюються кетонові тіла,
які отруюють організм. Це виражається в нудоті, запаху ацетону з рота, запамороченні,
в деяких випадках навіть судомах. Якщо ситуація вийде з-під контролю, закінчитися
все може смертю.
ПАЛЕОДІЄТА
Ще один різновид безвуглеводної дієти, яка передбачає видалення з раціону зернових і молочнокислих продуктів, круп, бобів і всього, що містить цукор. Дозволяється вживати рибу, м’ясо, яйця, рослинну їжу. Відмова від ряду важливих продуктів загрожує остеопорозом (результат дефіциту кальцію та вітаміну D), погіршенням роботи нирок та печінки і серцево-судинними проблемами.
БІЛКОВА ДІЄТА
Найбільш від неї потерпають нирки, які виводять з організму продукти розпаду білка (тривала дієта може призвести до виникнення каменів). Порушується обмін речовин, робота шлунково-кишкового тракту. Також з надлишок білку в організмі пов’язують послаблення імунітету, погіршення стану волосся та нігтів, підвищення тиску, депресивність та тривожні стани, погіршення сну. Лікарі кажуть, що цей вид дієти збільшує ризик захворювання на діабет другого типу.