Рубрики
МЕНЮ
Козаренко Люда
Алкоголь в мікродозах лікує від стресу (фото з відкритих джерел)
Нового статусу напої для дорослих здобули завдяки кардіологам. Лікарі дійшли висновку, що алкоголь корисний для серцево-судинної системи. "Коментарі" розібралися в деталях цього відкриття.
Вчені Дослідницького центру візуалізації серцево-судинної системи Массачусетської лікарні проаналізували знімки мозку 1000 осіб і зробили цікаве відкриття: у людей, які вживають алкоголь у невеликих дозах, активність мигдалеподібного тіла знижується. Це саме та частина мозку, яка відповідає за формування сильних емоцій, зокрема – страху. Простими словами, алкоголь знижує рівень стресу.
Подальші дослідження показали, що рівень серцево-судинних захворювань у таких людей знижується на 22%.
Ще позитивніше помірні дози алкоголю впливали на осіб, які постійно відчувають тривожність. У них частота серцево-судинних захворювань знижувалась аж на 40% у порівнянні з тими, хто алкоголю не вживає.
Про користь незначних доз алкоголю повідомляють і вчені з Університетського колледжа Лондона. Вони проаналізували дані людей, які страждають на серцево-судинні захворювання, за двадцять років. І дійшли висновку, що мінімальний ризик стенокардії, інсульту, повторного серцевого нападу, ранньої смерті спостерігається й тих, хто вживав щодня 6 грамів алкоголю. У тих, хто випивав 15 грамів (це приблизно півкелиха вина), ризик буть трохи більший, але однак не йшов ні в яке порівняння з тими, хто не пив взагалі.
У тих, хто випивав щодня пів пляшки вина (або пляшку пива), мигдалеподібне тіло мозку ставало більш активним. А отже, не захищало від стресу, а провокувало його. Відповідно, навантажувало серце з усіма можливими наслідками.
Вчені з Вашингтонського університету вирахували "лікувальну" дозу алкогольних напоїв: не більше 105 грамів на добу. І нагадують усім, що вживання міцних напоїв збільшую ризик інших захворювань, зокрема цирозу печінки та раку.
Новини