Головна Новини Здоров'я дієта і харчування Лікар розповіла, коли не можна пити аспірин під час похмілля
commentss НОВИНИ Всі новини

Лікар розповіла, коли не можна пити аспірин під час похмілля

Лікар, медичний журналіст Ольга Кашубіна розповіла, у яких випадках не можна пити аспірин під час похмілля

30 грудня 2021, 16:45
Поділіться публікацією:

Після бурхливого застілля вранці може боліти голова, і багато людей, щоб зняти симптоми похмілля, п'ють аспірин. Але в яких випадках варто відмовитись від приймання препарату, щоб не нашкодити здоров'ю. Про це розповіла експерт Ольга Кашубіна.

Лікар розповіла, коли не можна пити аспірин під час похмілля

Коли не можна пити аспірин під час похмілля / Фото: Depositphotos

Фахівець зазначила, що найяскравіший наслідок отруєння алкоголем – це головний біль уранці після застілля. Вгамувати його традиційно намагаються за допомогою знеболювальної та міцної кави. Але такий підхід дасть лише на якийсь час бажане заспокоєння, але потім може завдати сильної шкоди шлунку.

"Аспірин справді може зняти біль голови, але це справедливо для будь-якого виду головного болю. Особливого сенсу приймати аспірин при похміллі — немає, але й особливої шкоди тут немає. Єдине, що слід пам'ятати, що аспірин негативним чином впливає на шлунок. У людей, які випивають, шлунок часто роздратований алкоголем, а якщо зверху ще додати аспірин та каву, це може викликати додаткові болі або призвести до загострення хронічного гастриту. Людям з виразковою хворобою не показано таке поєднання", – розповіла лікар-терапевт.

З іншого боку, при звичайних головних болях, не пов'язаних з алкоголем, поєднання кави зі знеболюючим може дати гарний ефект. Аспірин розріджує кров, а кофеїн сприяє виведенню з неї шлаків.

Нагадаємо, ми часто використовуємо аспірин для полегшення головного та зубного болю, а також для зниження температури. Цей засіб, мабуть, є в кожній аптечці. Але використовувати аспірин можна не лише за призначенням.

Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що для певної групи пацієнтів ацетилсаліцилова кислота або аспірин можуть становити певну загрозу. Зокрема, з особливою обережністю до приймання препарату слід підходити хворим із такими хронічними захворюваннями як діабет, ожиріння та тим, хто має підвищений рівень холестерину.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини