Рубрики
МЕНЮ
Татьяна Лозовенко
Педіатр, неонатолог і кандидат медичних наук Ганна Левадна розповіла на своїй сторінці в Instagram, чому у дитячих продуктів такий довгий термін зберігання.
Фото: из открытых источников
Багатьох цікавить, чому у дитячих продуктів такий довгий термін зберігання, і як молочна продукція може так довго не псуватися.
У дитячій кисломолочній продукції згідно із законом заборонено використовувати консерванти, барвники, підсолоджувачі й підсилювачі смаку, а також ароматизатори, крім натуральних.
Анна відзначає, що якщо продукт псується дуже швидко, це говорить не про те, що він "натуральний", а про те, що, можливо, були порушені норми очищення обладнання перед виробництвом, або упаковка не була герметичною, не були дотримані мікробіологічні норми вихідного продукту або умови пастеризації й стерилізації. Тому кисломолочні продукти, приготовлені в домашніх умовах, так швидко прокисають — поза виробництва неможливо досягти потрібного рівня безпеки.
Термін придатності дитячих продуктів досягається завдяки:
— якісному молоку;
— пастеризації й стерилізація молока.
Левадна нагадує, що пастеризація - це одноразове нагрівання до 70 С протягом ~ 30 секунд, а стерилізація - одномоментний нагрів до 137 С протягом декількох секунд. Чим вище температура і довше витримка, тим швидше руйнуються бактерії.
Раніше "Коментарі" писали, що скільки коштують 5 кращих вакцин від коронавірусу.
Новини