Рубрики
МЕНЮ
Седлецкая Татьяна
Фото: lifekorea
У чому різниця?
"Хороші" жири — це ненасичені жири. Ненасичені жири мають дві форми: мононенасичені і поліненасичені. Існує два типи поліненасичених жирів: омега-3 і омега-6, вони також відомі як незамінні жирні кислоти. Організм людини не виробляє незамінні жирні кислоти, тому так важливо отримувати їх із їжі.
"Хороші" або ненасичені жири допомагають виробляти правильний холестерин і переміщати його по всьому організму, що істотно знижує ризик серцевих захворювань. Ненасичені жири також зменшують кількість поганого холестерину, який викликає проблеми серця. Харчування, яке включає ненасичені жири, допомагає уникнути проблем з серцем пізніше в житті.
"Погані" жири — насичені жири і транс-жири. Обидва види жиру сприяють виробленню поганого холестерину, знижуючи рівень хорошого. Насичені жири також збільшують ризик серцевих захворювань в майбутньому.
Мононенасичені жири:
· оливкова олія, рапсова олія і масло з виноградних кісточок
· горіхи та насіння
· пісне м'ясо
· авокадо
Поліненасичені жири:
Ви можете отримати поліненасичений жир із такої жирної риби, як лосось і тунець, горіхи і соєві продукти, такі як тофу. Поліненасичений жир знижує рівень холестерину, але тільки тоді, коли він замінює насичені жири в середньому денному раціоні. Поліненасичений жир також корисний для здоров'я серця, очей, суглобів і психічного здоров'я.
Омега 3
Омега-3 — тип поліненасиченого жиру, який міститься:
· тунець, лосось і макрель
· волоські горіхи, інші горіхи і насіння льону
· соєві продукти
· зелені листові овочі
· бобові
Омега-6
Омега-6 — тип поліненасиченого жиру. Ви можете отримати його з таких рослинних масел, як соняшник, арахіс, рапс і соєві масла. Омега-6 захищає від серцевих захворювань, допомагаючи контролювати рівень поганого холестерину.
Насичені жири:
· продукти тваринного походження, такі як м'ясо
· пальмова і кокосова олія в оброблених харчових продуктах, таких як печиво і чіпси
· такі жирні молочні продукти, як масло і вершки
Новини