Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
Можливо, ви помічали, як після стресу або нервового напруження, починаєте відчувати важкість у животі, біль або нудоту. А все не просто так. Фахівці кажуть, що мозок та органи травлення мають двосторонній зв'язок. Нервова система займає одне з важливих місць серед факторів, які впливають на роботу травлення. Як це відбувається?
Бувають ситуації, коли стрес, перевтома, якісь психологічні травми не дають нам спокою протягом довгого часу, а це тягне за собою вже очевидне порушення в роботі нервової, серцево-судинної системи і, звичайно ж, у роботі органів травної системи.
При постійному стресі органи шлунково-кишкового тракту можуть проявляти себе у вигляді наступних симптомів:
- відчуття порожнечі в шлунку або, навпаки, його переповнення (почуття швидкого насичення);
- болі в шлунку або інших областях черевної порожнини;
- гіркота або кислота у роті;
- зміна апетиту;
- печія;
- слабкість, загальне нездужання, проблеми зі сном;
Справа в тому, що мозок через вегетативну нервову систему посилає кишечнику сигнал про те, що ви в стресовому стані. В результаті в кишечнику починають відбуватися зміни, які знижують всмоктування поживних речовин, зменшують приплив крові до перетравлюється частинок їжі, знижують ефективність ферментативних реакцій. Тобто виходить, що весь шлунково-кишковий тракт моментально реагує на психологічне напруження. Відбувається скорочення м'язів ШКТ, це, в свою чергу, веде до запалення.
Зв'язок між ШКТ і мозком двостороннійя. Проблеми з кишечником посилають сигнал в мозок і точно так само, неспокійний мозок сигналізує кишечнику про проблеми. Так що зв'язок цей очевидний і дуже тісний.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що для хорошого травлення необхідно правильно харчуватися. Які продукти повинні переважати в раціоні?
Новини