Головна Новини Здоров'я онкологія Види раку, які найчастіше виникають у чоловіків
commentss НОВИНИ Всі новини

Види раку, які найчастіше виникають у чоловіків

Найпоширеніші види раку, які зустрічаються у чоловіків

сьогодні, 02:45
Поділіться публікацією:

Рак залишається однією з провідних причин смертності серед чоловіків у всьому світі. Розуміння найбільш поширених видів раку та факторів ризику є ключовим для своєчасної діагностики та ефективного лікування. Нижче розглянемо найпоширеніші види раку серед чоловіків.

Види раку, які найчастіше виникають у чоловіків

Ілюстративне фото

Рак передміхурової залози є найпоширенішим видом раку серед чоловіків у США, окрім раку шкіри. За даними Американського онкологічного товариства, приблизно 1 з 8 чоловіків буде діагностований з цим захворюванням протягом життя. Ризик зростає з віком, особливо після 50 років. 

Рак легенів є другою за поширеністю формою раку серед чоловіків і провідною причиною смертності від раку. Хоча куріння є основним фактором ризику, зростає кількість випадків серед людей, які ніколи не курили. За даними Міжнародного агентства з вивчення раку, забруднення повітря відіграє значну роль у розвитку раку легенів серед некурців. 

Колоректальний рак, який включає рак товстої та прямої кишки, є третьою за поширеністю формою раку серед чоловіків. Фактори ризику включають вік понад 50 років, наявність сімейної історії захворювання, дієту з високим вмістом червоного або обробленого м'яса та низьким вмістом клітковини, а також малорухливий спосіб життя. 

Рак сечового міхура є четвертим за поширеністю видом раку серед чоловіків. Чоловіки мають майже в чотири рази вищий ризик розвитку цього захворювання порівняно з жінками. Близько 9 з 10 випадків діагностуються у людей старше 55 років. Куріння є основним фактором ризику, оскільки шкідливі хімічні речовини з тютюнового диму потрапляють у сечу та впливають на слизову оболонку сечового міхура. 

Меланома є найбільш агресивною формою раку шкіри та п'ятою за поширеністю серед чоловіків. Фактори ризику включають світлу шкіру, надмірне перебування на сонці без захисту, наявність великої кількості родимок або атипових невусів, а також сімейну історію меланоми. 

Нагадаємо, портал “Коментарі” писав про симптоми раку кісток.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини