Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
Учені, найімовірніше, знайшли препарат проти ВІЛ-інфекції. Повідомляється, що результати клінічного випробування (Purpose-2), проведеного під керівництвом лікарів з Університету Еморі та системи охорони здоров'я Грейді, свідчать, що ін'єкції ленакапавіру, які необхідно робити двічі на рік, знижують ризик зараження ВІЛ на цілих 96%, пише УНІАН.
Ілюстративне фото
Саме це робить ін'єкції значно ефективнішими, ніж вживання щоденного перорального препарату PrEP і відвідування лікаря кожні три місяці. Тим паче, що при непослідовному прийомі ефективність "старих" препаратів значно знижується.
"Настільки висока ефективність ін'єкційного препарату — майже 100 %, який люди повинні приймати лише раз на півроку, просто неймовірна", — заявляє провідний автор дослідження і професор медичного факультету Університету Еморі Коллін Келлі. Він зазначає, що ця "робота" є значним досягненням у медицині, особливо для людей, чиї обставини не дають їм змоги приймати щоденні пероральні препарати, і для тих, хто належить до груп населення, які зіткнулися з ВІЛ.
Під час клінічного випробування порівнювали ефективність двох препаратів. У результаті 99% учасників у групі, яка використовувала ленакапавір, не заразилися ВІЛ-інфекцією. За час дослідження тільки два учасники цієї групи, що складається з 2179 осіб, заразилися ВІЛ. Це можна порівняти з дев'ятьма новими випадками ВІЛ-інфекції в групі зі "щоденним" препаратом Truvada, в якій було 1086 осіб.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв:
Мобілізують з ВІЛ та туберкульозом: у Міноборони пояснили, хто придатний
В армію можуть мобілізувати людей з ВІЛ та туберкульозом. Придатність до військової служби для людей з ВІЛ залежить від стадії хвороби. Особи з безсимптомним носійством ВІЛ або стабільною хворобою є придатними до військової служби. Про це заявив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону.
Лазуткін прокоментував допис нардепа Олександра Федієнка в якому він заявляє, що через оновлений наказ Міноборони №402 до ЗСУ почали мобілізовувати людей з вадами слуху, з психічними захворюваннями, ВІЛ та туберкульозом.
"Тут треба відштовхуватися від того, що основним критерієм придатності до військової служби є функціональність людини, що визначається відповідно до нормативно правових актів. Це означає, що кожен випадок оцінюється окремо залежно від стану здоров’я та специфіки захворювань", – сказав Лазуткін. Речник Міноборони пояснив, що для осіб з ВІЛ чи туберкульозом придатність до служби оцінюється на основі того на скільки хвороба впливає на їхню здатність виконувати військові завдання.
Новини