Як відрізнити серцевий напад від панічних атак: лікарі дали корисні поради

Панічні атаки, на відміну від інфаркту, часто виникають раптово й тривають від 10 до 30 хвилин.

Американські медики пояснили, в яких випадках біль у грудях може бути ознакою серцевого нападу, а коли він вказує на панічні атаки. Фахівці наголошують, що для виключення загрози життю важливо звернутися до лікаря.

Щорічно у світі трапляються випадки серцевих нападів, а панічні атаки вражають 2,7% населення. Часто симптоми тривожних розладів схожі на ознаки інфаркту, що ускладнює діагностику. Американська кардіологічна асоціація зазначає, що біль у грудях і нудота, які з’являються і зникають протягом кількох годин, тижнів або навіть місяців, можуть свідчити про інфаркт міокарда. До цього переліку також входять біль у верхній частині тіла, утруднене дихання, рясне потовиділення та біль у щелепі (особливо у жінок).

Панічні атаки, на відміну від інфаркту, часто виникають раптово й тривають від 10 до 30 хвилин. Вони супроводжуються різкими симптомами, такими як порушення дихання, відчуття стиснення горла, прискорене серцебиття, рясне потовиділення та страх перед неминучою смертю. Фахівці пояснюють, що підвищений рівень адреналіну в організмі викликає різноманітні фізіологічні реакції.

Ризик серцевого нападу збільшується з віком, особливо після досягнення середнього віку. У молодих людей, здорових 20-річних, проблеми з серцево-судинною системою трапляються дуже рідко. У випадку з панічними атаками, ймовірність їх виникнення зростає, якщо в анамнезі вже були схожі випадки.

"Якщо ви відчуваєте біль у грудях і не знаєте, що саме його спричиняє, не зволікайте з обстеженням. Навіть якщо аналізи не виявлять серйозних проблем, це допоможе виключити загрозу для вашого життя", — радять медики.

Раніше "Коментарі" писали, що на серцевий напад, що наближається, може вказувати один чіткий симптом, який, на перший погляд, жодним чином не пов'язані з нормальним функціонуванням серця. Йдеться про раптовий зубний біль.