Вчені зруйнували великий міф про вино: люди у це вірили роками
Дослідження показало, що вино не знижує ризик розвитку раку, а сам алкоголь у будь-якому вині діє як канцероген.
Протягом багатьох років червоне вино славилося як напій із нібито захисними властивостями проти раку. У центрі цієї ідеї перебував ресвератрол - антиоксидант, що міститься у виноградній шкірці. Його вважали "секретним інгредієнтом", який надає червоному вину унікальну користь для здоров’я, однак вчені зруйнували цей міф.
Команда дослідників зі Школи громадської охорони здоров’я Університету Брауна провела масштабний аналіз 42 наукових робіт, у яких взяли участь 96 тис. людей. Їхній висновок свідчить, що вино немає особливих захисних властивостей щодо раку. Крім того, вино містить етанол - речовину, яка перетворюється в організмі на канцерогенний ацетальдегід.
Результати показали, що вживання будь-якого вина не знижує ймовірність розвитку онкологічних захворювань. При цьому як червоне, так і біле вино однаково підвищують ризик раку через вміст алкоголю. За даними Міжнародного агентства з дослідження раку, у 2020 році приблизно 4,1% з усіх нових 741 тис. випадків раку у світі були пов’язані з вживанням алкоголю.
Також вчені зруйнували міф про користь ресвератролу. Червоне вино містить більше ресвератролу, яке утворюється завдяки ферментації шкірки винограду. У лабораторних умовах ця сполука дійсно демонструє здатність пригнічувати ріст ракових клітин, включно з клітинами раку грудей, шкіри та простати. Саме ці експерименти дали поштовх популярності теорії про "користь" червоного вина.
Однак у реальних умовах організм людини дуже швидко розщеплює ресвератрол, і лише незначна його кількість потрапляє в кров. Дослідники підрахували, що такої кількості недостатньо, щоб отримати позитивний ефект, який спостерігається у лабораторії.
Вчені приходять до висновку, що незалежно від кольору та сорту, вино залишається алкогольним напоєм, а його регулярне вживання пов'язане з підвищеним ризиком розвитку онкологічних захворювань.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що станеться з організмом, якщо щодня пити алкоголь впродовж місяця.
Також "Коментарі" писали про те, чому Дональд Трамп не вживає алкоголь.