Вчені назвали популярний напій, який забирає енергію

Вплив кави на мозок під час сну: результати дослідження

Нове дослідження показало, що вживання лише двох чашок кави після полудня може перевести мозок у більш збуджений та динамічний стан протягом ночі, що негативно впливає на загальний рівень енергії.

Канадські дослідники заявили, що кофеїн - один із найпоширеніших стимуляторів у світі - може змінювати структуру та мозкову діяльність під час різних стадій сну, пише видання Daily mail.

Результати дослідження показали, що кофеїн найбільше впливає на активність мозку під час фази швидкого сну (NREM) – стадії циклу, яка вважається спокійною. Ця стадія поділяється на три окремі фази: людина засинає, а потім переходить від легкого сну до глибокого. У цей момент дихання, мозкова діяльність і серцевий ритм людини зазвичай сповільнюються, температура тіла падає, а рухи очей припиняються. Це відновлювальна фаза, яка допомагає організму відновлювати тканини та м'язи, а також зміцнювати імунну систему.

Дослідники проаналізували, як кофеїн впливає на мозок та здоров'я сну у різних вікових групах. Видання зазначає, що молодші люди віком від 20 до 27 років були більш схильні до стимулюючого впливу кофеїну під час фази швидкого сну (REM) порівняно з людьми середнього віку. Дослідники припустили, що це може бути пов'язано з тим, що у людей похилого віку в мозку менше аденозинових рецепторів. Однак під час фази швидкого сну вплив кофеїну був загалом однаковим для всіх вікових груп.

Таким чином, дослідники дійшли висновку, що кофеїн має здатність перебудовувати мозок і впливати на те, наскільки добре людина спить.

Нагадаємо: портал “Коментарі” писав, що буде з організмом, якщо на місяць відмовитися від кави.