У цьому віці похмілля найбільш нестерпне: дослідження вчених перевернуло всі теорії
Вчені із Нідерландів здивували всю наукову спільноту, вказавши вік, в якому похмілля відчувається найбільш нестерпно
Не все так погано зі старінням – похмілля з роками стає менш болісним, стверджують вчені з Утрехтського університету (Нідерланди).
Зокрема, їх дослідження показало, що найгірше почуваються після випивки люди віком 18-35 років, тоді як у групі 46-65 років інтенсивність головного болю, нудоти та виснаження зранку була вдвічі меншою.
Науковці припускають, що з віком організм розвиває певну "толерантність" до похмільних симптомів, а люди сприймають їх як менш виражені.
Як відзначають науковці, чоловіки загалом повідомляли про сильніші похмільні страждання, ніж жінки, за винятком вікової групи 66+.
Відзначається, що ці результати суперечать попереднім дослідженням, які стверджували, що похмілля з роками тільки посилюється. Раніше вчені вказували на зниження ефективності роботи печінки у старшому віці, що уповільнює метаболізм алкоголю і продовжує його перебування в крові.
Однак голландські дослідники виявили, що з віком не лише похмілля стає менш вираженим і рідшим, а й сам ефект сп’яніння сприймається слабше, навіть за тієї ж кількості випитого алкоголю.
У дослідженні взяли участь 761 житель Нідерландів віком від 18 до 94 років. Вони відповідали на запитання про вживання алкоголю за два місяці до початку локдауну через COVID-19.
Учасників просили вказати середню кількість випитих алкогольних напоїв на тиждень, частоту вживання спиртного та оцінити інтенсивність похмілля за шкалою від 0 до 10. Також вони повідомляли, скільки разів відчували похмілля за два місяці.
Аналізуючи отримані дані, науковці виявили, що з віком похмільний синдром слабшає, що може бути пов’язано зі зниженням чутливості до болю.
Відомо, що похмілля виникає через спроби організму позбутися токсичних продуктів розпаду алкоголю. Один із них – ацетальдегід, який частково відповідальний за відчуття розбитості.
Ще однією причиною похмілля є зневоднення, оскільки алкоголь має сечогінний ефект. Якщо рідина не поповнюється, це може викликати запаморочення, втому та загальну слабкість.
Також на самопочуття впливає нестача якісного сну. Алкоголь порушує його структуру, зменшуючи фазу швидкого сну, яка необхідна для відновлення організму.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, як швидко позбутися похмілля.