Три способи швидко заснути та покращити якість сну

Що допоможе швидко засинати та міцно спати усю ніч

Ключовим для швидкого засинання є розслабленість тіла. Деякі техніки можуть допомогти покращити сон, зокрема медитація, дихальні вправи. Портал “Коментарі” повідомляє, які методи допоможуть налаштувати організм на час відпочинку та покращити якість сну.

Спокійна музика. Шумна обстановка може ускладнити швидке досягнення спокійного сну. Спробуйте підготувати список відтворення, який відповідає ідеальному вікну затримки сну від 15 до 20 хвилин, і слухайте щоночі. Якщо ви вважаєте, що музика надто відволікає, спробуйте використати білий шум для сну.

Прогресивна м'язова релаксація. Прогресивне розслаблення м’язів використовує дихальні техніки в поєднанні зі скороченням і розслабленням м’язів для полегшення напруги тіла. Завдяки поступовому опрацюванню всіх основних груп м’язів прогресивне розслаблення м’язів допоможе розслабитися. Для цього потрібно:

- лягти у ліжко, закрити очі та почати повільно вдихати й глибоко видихати. Напружте м'язи обличчя на 10 секунд, потім розслабте і зробіть кілька глибоких вдихів. Повторіть ці кроки для інших груп м’язів по всьому тілу, починаючи з плечей і закінчуючи стопами.

Медитація. Медитація знижує тривогу, допомагає справлятися зі стресом і депресією. Найкращою для медитації вважається поза лотоса з парним схрещуванням ніг. Руки складіть у формі човника, покладіть одну на іншу таким чином, щоб зовнішня сторона однієї долоні стикалася з внутрішньою стороною іншій долоні. Методи входження в спокій можна застосовувати різні: від концентрації на точці або диханні та до уявної візуалізації якихось об’єктів. Медитація може тривати як завгодно довго: чим довше — тим інтенсивніше будуть процеси у вашому організмі.

Додаткові поради для кращого сну:

  • Дотримуйтесь постійного графіка сну.

  • Зменшіть споживання кофеїну, нікотину та алкоголю впродовж дня.

  • Не користуйтеся електронними пристроями перед сном.

  • Переходьте до іншої кімнати, якщо ви не можете заснути через 20 хвилин, і повертайтеся у ліжко лише тоді, коли ви відчуєте сонливість.

Раніше портал “Коментарі” повідомляв як подолати панічну атаку.