Прийоми їжі після 18 години суттєво шкодять здоров'ю: американські вчені виступили із застереженням

Вечірні та нічні прийоми їжі негативно позначаються на здоров'ї, адже травна система працює менш ефективно в темряві.

Вчені з Інституту Солка (США) наголошують, що їжа після 18:00 може серйозно нашкодити здоров'ю, спричиняючи хвороби, пов'язані з порушеннями метаболізму. За їхніми словами, проблема полягає не лише в додаткових калоріях, але й у тому, коли ми їмо.

Науковці зазначають, що важливим є не тільки те, що ми споживаємо, але й час вживання їжі. Вони виявили, що жінки, які їдять після 18:00, мають гірші показники роботи серця та підвищений ризик розвитку діабету і ожиріння, зокрема за умов високого індексу маси тіла (ІМТ понад 30).

Дослідники пояснили, що ця звичка виникла через винахід електричного освітлення. До цього люди харчувалися вдень і спали вночі, тому організм краще засвоює їжу вдень. Вечірні і нічні прийоми їжі негативно позначаються на здоров'ї, адже травна система працює менш ефективно в темряві. Вночі виробляється менше слини та травних соків, а також сповільнюються рухи, що переносять їжу через кишечник. Це є однією з причин набору ваги у разі їжі вночі.

Ще однією серйозною проблемою є те, що пізні прийоми їжі не дають можливості органам травлення відновлюватися. Шлунок, печінка та жовчний міхур, замість того, щоб відпочивати, змушені працювати і обробляти їжу. Це підвищує ризик розвитку запальних процесів в організмі, що може призвести до серйозних захворювань, таких як гастрит, виразки, а також до порушень роботи печінки та жовчного міхура.

Як вже писали "Коментарі", американський дієтолог Кортні Барт рекомендує дотримуватись скандинавської дієти, в основу якої закладено природні механізми та принципи, які сприяють нормалізації ваги без шкоди для самопочуття.