Люди, які звикли пізно засинати та пізно прокидатися – у групі ризику: у чому причина
"Сови" мають більш високий ризик депресії
Після серії досліджень вчені дійшли висновку, що "сови" частіше стикаються з проблемами серця, депресією, діабетом та алкоголізмом. І справа не тільки в кількості сну, а й у самому циркадному ритмі.
Нове дослідження, яке провели в Університеті Суррея, показало, що люди, які вважають за краще не спати допізна, мають більш високий ризик депресії. Вчені наголошують, що підвищений ризик пов'язаний з такими факторами, як погана якість сну, низька уважність та великі труднощі з вираженням емоцій.
Учасники дослідження заповнювали електронні анкети, в яких заповнювали свої дані про звички сну, психічний стан та випивку. Це було необхідно, щоб вчені визначили хронотип кожного добровольця щодо часу сну та неспання. Анкети також допомогли проаналізувати симптоми депресії, рівень уважності, моделі мислення та якість сну.
Результати показали тісний зв'язок між звичкою не спати до пізньої ночі та депресією. Нічні сови демонстрували сильніші симптоми депресії, ніж ті, хто жив із помірним режимом сну.
Також вчені з'ясували, що "сови", як правило, мають нижчу якість сну порівняно з тими, хто рано встає. А це призводить до підвищеної денної сонливості та зниження усвідомлення поточного моменту.
Читайте також на порталі "Коментарі" - кілька заспокійливих ароматів ефірних олій у будинку можуть допомогти розслабитися та поринути у спокійний сон.