Ці зміни призведуть до втрати рухливості: як сіль “вбиває” суглоби

До яких змін у суглобах призводить надмірне вживання солі

Сіль називають одним із найпоширеніших інгредієнтів у раціоні. Вона допомагає підтримувати водно-сольовий баланс, передавати нервові імпульси та забезпечувати роботи м’язів. Однак надмірне споживання солі може спричинити проблеми зі здоров'ям. До яких змін у суглобах може призвести сіль, розповідаємо далі.

Сіль може спричинити запальні процеси в суглобах. Особливо це стосується людей з остеоартритом - надлишок натрію призводять до набряків, болю та зниження рухливості. У довгостроковій перспективі цей стан може призвести до руйнування хрящової тканини.

Особливо чутливі до впливу солі люди з ревматоїдним артритом. Прийом кортикостероїдів, які часто використовуються для лікування захворювання, сприяє затримці натрію, що ще більше погіршує ситуацію. До того ж надлишок натрію може призвести до втрати кальцію з кісток. Така ситуація підвищує ризик розвитку остеопорозу.

Надмірне споживання солі також може спричинити затримку води в тканинах. Це спричиняє додатковий тиск на суглоби. Особливо така ситуація небезпечна для людей із зайвою вагою, адже у них навантаження на опорно-руховий апарат і так підвищене. У поєднанні з запальними процесами це може призвести до хронічного болю та обмеження рухливості.

Спеціалісти зазначають, що проблема полягає у тому, що люди не враховують приховану сіль у продуктах. Надмірна кількість натрію міститься у більшості оброблених продуктів, приміром, у консервах чи фастфуді. Через це люди не усвідомлюють, добову кількість спожитої солі.

Зазначимо, що за рекомендаціями фахівців, добова норма натрію не повинна перевищувати 2300 мг, а для людей із хронічними захворюваннями - 1500 мг. Проте, як вказують експерти, середній показник споживання натрію у багатьох країнах перевищує ці норми майже вдвічі.

Нагадаємо: портал “Коментарі” писав, як цукор впливає на суглоби.