Алергія тут ні до чого: названа справжня причина втоми навесні
Стало відомо, що спричиняє втому навесні
Ви відчуваєте втому, навіть коли настає весна, і здається, що настрій мав би бути кращим? Є пояснення цьому явищу, і це не тільки алергія, пише Marca.
Чому навесні ми відчуваємо апатію та втому? З приходом весни, крім алергій і пилку, змінюється і час. Сезонна зміна часу та скорочення сну на одну годину можуть спричинити втому, роздратованість і коливання настрою. За словами спеціалістів, ця адаптація може тривати від кількох днів до кількох тижнів, залежно від людини.
У деяких людей перебудова відбувається швидше, в інших — відчуття втоми може затягнутися. Чи це справді весняна депресія? Якщо для багатьох весна асоціюється з радістю і енергією, то для деяких це час суму та апатії.
Це пов'язано з коливаннями кількості сонячного світла та змінами в рівні гормонів, таких як мелатонін і серотонін. Добра новина полягає в тому, що зазвичай це триває лише два-три тижні, поки організм адаптується.
Як подолати весняну втому та апатію? Проводьте більше часу на свіжому повітрі, щоб допомогти організму налаштувати біологічний годинник. Дотримуйтесь регулярного режиму сну, навіть коли дні стають довшими. Пийте достатньо води і харчуйтеся правильно, адже гідратація важлива не тільки для рослин.
Не забувайте про фізичну активність — навіть проста прогулянка може допомогти уникнути весняної млявості. Важливо прийняти зміни і дати собі час на адаптацію. Весна може вплинути на ваше самопочуття, настрій і навіть рівень енергії, але головне — бути терплячим і насолоджуватись довшими днями, не піддаючись занепокоєнню. Літо вже на горизонті.
Раніше портал "Коментарі" писав, що весняна алергія, відома як алергічний риніт або сінна лихоманка, зачіпає мільйони людей по всьому світу. Однак її прояви та наслідки можуть суттєво відрізнятися залежно від віку. У якому періоді життя ризик алергічних реакцій найбільший, розповідає Marca.