Які захворювання можна лікувати мінеральною водою

Мінеральна вода відрізняється за своїм складом

Не кожна мінеральна вода, яка продається в магазинах, має лікувальні властивості. Так що, якщо вам потрібно підлікуватися або зміцнити здоров'я, тоді купуйте воду, в складі якої велика кількість мінеральних речовин - понад 10 грамів на літр. Але як її правильно вибрати?

Експерти кажуть, що лікувальні води відрізняються за своїм складом, який і визначає їх дію на організм. Ступінь мінералізації, а також вміст речовин, як правило, вказаний на етикетці пляшки. Наприклад, вода з магнієм позитивно діє на нервову системи, знижує рівень "поганого" холестерину, а ось хлоридна вода застосовується при розладах травлення.

Лікувальні води, в складі яких багато сульфатів, часто використовують для лікування цукрового діабету, захворювань печінки, а також при ожирінні. До уваги слід брати і її жовчогінні властивості.

Соляно-лужні води експерти радять пити людям, у яких є хронічні проблеми з печінкою і жовчним міхуром, порушенням метаболізму. А ось при хворобах нирок її пити не можна.

Велике значення також потрібно приділити обсягу і температурі лікувальних мінеральних вод. Наприклад, гарячу воду варто пити при виразках, гастриті й спазмах в кишківнику, а холодну - при запорах.

Нагадаємо, чому ранок потрібно починати зі склянки теплої води натщесерце. Нутриціолог Анна Берсенєва перерахувала позитивні властивості такої щоденної звички.

Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що австралійські вчені придумали технологію, яка перетворює солону воду в питну, без нагрівання і використання електроенергії.