Відмова від ліків для схуднення призводить до вражаючих наслідків: вчені шокували

За словами дослідників, збільшення ваги спостерігалося і після використання інших способів боротьби із зайвою вагою.

Пацієнти, які припиняють прийом препаратів для зниження ваги, часто стикаються з поверненням раніше втрачених кілограмів. Такі висновки зроблено на основі метааналізу, опублікованого в журналі BMC Medicine, повідомляє News Medical.

"Дослідження, яке охопило дані пацієнтів із 11 рандомізованих клінічних випробувань, демонструє, що хоча ступінь відновлення ваги залежить від конкретного медикаменту, загальна тенденція до збільшення маси тіла після припинення курсу залишається очевидною", — йдеться у матеріалі.

У дослідженні також зазначено, що Управління з контролю якості харчових продуктів і медикаментів США (FDA) схвалило шість препаратів проти ожиріння (АОМ), серед яких орлістат, фентермін-топірамат та семаглютид.

Окрім того, глюкагоноподібний пептид-1 (GLP-1), спочатку розроблений для лікування діабету, дедалі частіше застосовується для контролю ваги. Проте свіжі дослідження вказують на те, що після припинення прийому АОМ у багатьох пацієнтів вага починає повертатися протягом кількох місяців.

Рівень повернення ваги залежить від кількох чинників, включаючи тип препарату та зміни способу життя пацієнтів під час та після лікування.

"Наприклад, учасники, які завершили 36-тижневий курс лікування тирзепатидом — комерційно доступним препаратом GLP-1 — відновили приблизно половину втрачених кілограмів після переходу на плацебо", — підкреслили у News Medical.

Крім медикаментозних методів, схожі результати спостерігаються і при інших способах боротьби із зайвою вагою, таких як шунтування шлунка або вертикальна бандажна гастропластика, де також можливе повернення ваги.

Як вже писали "Коментарі", польські лікарі госпіталізували 24-річну жінку у якої виявили велику пухлину у черевній порожнині. Через розмір утворення пацієнтка не поміщалась в КТ-сканер, а ультразвукове дослідження не могло досягти іншої стінки кісти, тому виявилось малоефективним.