Вчені з'ясували, як брехня впливає на наше здоров'я

Американські дослідники з'ясували, як брехня (навіть безневинна) впливає на психологічне та фізичне здоров'я людини

Брехня є невід'ємною складовою людського існування. Але мало хто замислюється над тим, як вона позначається на нашому фізичному та психологічному стані.

Американські вчені в ході дослідження з'ясували, що у людей, які регулярно говорять неправду, ризик серцевих захворювань на 30% вищий, ніж в інших.

В іншому дослідженні вчені визначили, що у брехунів можуть з'явитися головні болі та погіршитися самопочуття. Фахівці з Університету Нотр-Дам (США) щотижня перевіряли сотню людей на детекторі брехні. Важливою умовою було те, що половині учасників дозволялося іноді говорити брехню.

З'ясувалося, що учасники, у яких прилад жодного разу не сумнівався, за підсумками демонстрували значно кращий стан здоров'я. Ті, хто говорив тільки правду, втратили головний біль й відчували менше стресу і краще спали.

Але це ще не все. Вчені попереджають, що є ще небезпечніші захворювання, які можуть виникати у тих, хто часто бреше.

"Дослідження пов'язують брехню з підвищеним ризиком раку, ожиріння, депресії, залежності від азартних ігор", - попереджає доктор філософії Дейдра Лі Фіцджеральд.

Нагадаємо, що згідно з новим дослідженням, одружені люди менше схильні до ризику старечого недоумства. При цьому шлюб захищає краще ніж спільне проживання. 14-річне дослідження показало, що у розлучених людей шанси на зниження розумових здібностей більш ніж удвічі вищі, ніж в одружених.

Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що комп'ютерні ігри можуть бути корисними для людини.

Читайте також про "золоті" правила здорового життя.