Укуси кліщів: чим небезпечні і чи можна від них померти

Експерти розповіли, які інфекційні захворювання переносять кліщі і наскільки вони небезпечні для здоров'я і життя

Прийшло тепло, і почався сезон відпочинку на природі й в парках, але не варто забувати, що там теж може таїтися небезпека. Травень - початок активізації кліщів, які є переносниками інфекційних захворювань. Чим небезпечні їхні укуси?

Експерти розповіли, що є два небезпечних захворювання, які можна підхопити через укус цієї маленької комахи: кліщовий бореліоз (хвороба Лайма) і кліщовий енцефаліт:

- хвороба Лайма - від неї люди не помирають. Її переносником є кожен третій кліщ;

- кліщовий енцефаліт - це гостре інфекційне захворювання, яке характеризується лихоманкою, інтоксикацією та ураженням речовини головного мозку (енцефаліт) і/або оболонок головного та спинного мозку (менінгіт і менінгоенцефаліт).

Можливий розвиток і інших симптомів, наприклад, почервоніння в місці укусу, підвищення температури тіла, головний біль, біль у суглобах і м'язах, ломота в тілі.

Пам'ятайте, що при самостійному видаленні кліща, який присмоктався, слід потім звернутися до дільничного терапевта (лікаря-інфекціоніста, педіатра), який призначить профілактичне лікування.

Профілактичний прийом призначеного антибіотика дозволить попередити не тільки хворобу Лайма, а й інші бактеріальні інфекції.

Наявність інфекції у кліща ще не означає, що ви захворієте. Найкращий спосіб визначити наявність захворювання - здати аналіз крові.

Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що найголовніша профілактика енцефаліту і хвороби Лайма - це спробувати уникнути зустрічі з кліщами зовсім. Для цього, вирушаючи на прогулянку в парк чи ліс, слід надягати одяг, який буде максимально закритим.