У МОЗ розповіли про шкоду надмірного використання смартфона

В установі дали кілька порад, як скоротити екранний час

Влітку 2020 року, аналітична компанія Pew Research Center оприлюднила дані про популярність смартфонів у всьому світі. В ході опитування було з'ясовано, що 59% опитаних мають смартфон, а це приблизно 4,3 млрд людей. Статистика в Україні мало відрізняється від світової. У нашій країні смартфонами користуються понад 55% громадян.

У зв'язку з цим в Міністерстві охорони здоров'я розповіли про шкоду надмірного використання смартфона, а також закликали українців контролювати екранний час. У відомстві підкреслили, що чим більше людина проводить за смартфоном, тим гірше вона почувається протягом дня. У МОЗ зазначили, що понад сім годин на день вважається надмірним використанням, чотири години - середнім, і до однієї години - мінімальним.

Дослідження доводять, що психологічний стан людини в рази погіршується за умови, коли вона часто знаходиться біля екрана будь-то телевізора, комп'ютера або смартфона:

- знижується рівень самоконтролю і стає складніше контролювати реакції;

- порушується якість і тривалість сну;

- людина постійно відволікається від виконуваної роботи.

У Міністерстві охорони здоров'я дали кілька корисних порад, як українцям зменшити використання смартфонів: варто проаналізувати, скільки часу ви з користю проводите в екрані, а скільки часу витрачаєте на непотрібні додатки; встановіть таймер, який буде контролювати час використання цих мобільних ресурсів. Вільний від смартфона час МОЗ радить приділити фізичній активності.

Як повідомляли "Коментарі" раніше, в Міністерстві охорони здоров'я дали пораду, як вживати менше солі.