Ця проста вправа істотно знижує ризик смерті для людей 50+
Нове дослідження показало, що початок фізичної активності у зрілому віці може знизити ризик ранньої смерті на 20%
Експерти, які проаналізували 85 різних досліджень про переваги активного способу життя, переконані: ніколи не пізно розпочати рухатися. Результати, опубліковані у дослідженні, наголошують, що фізично активні люди значно рідше помирають від таких поширених хвороб, як серцеві захворювання, інсульт та рак.
Результати дослідження засвідчили низку ключових закономірностей: люди, які послідовно підтримували фізичну активність протягом усього життя, мали на 30-40% нижче ризик смерті від будь-якої причини.
Ті, хто перейшов від неактивного способу життя до активного, мали на 22% менший ризик померти від будь-якої причини, аніж ті, хто залишався неактивним.
Також звертає на себе увагу, що навіть ті, хто вже займався спортом, але пізніше в житті збільшив свою активність (з менш рекомендованою до більшої) мали на 20-25% нижчий ризик смерті протягом періоду дослідження.
Дослідницька група, до складу якої увійшли експерти з Університету Квінсленду в Австралії, дійшла висновку, що "початок фізичної активності будь-якої миті дорослого життя може забезпечити переваги для виживання".
На їхню думку, це пояснюється "покращенням фізичної функції та протизапальними ефектами".
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує дорослим прагнути до 150-300 хвилин на тиждень помірної фізичної активності, або 75-150 хвилин на тиждень інтенсивної активності або комбінації обох.
Приклади помірної активності: дуже швидка ходьба (6,5 км/год чи швидше), інтенсивне прибирання (наприклад, миття вікон чи підлог), їзда велосипедом (16-19 км/год), бадмінтон.
Приклади інтенсивної активності: піший туризм (хайкінг), біг підтюпцем (9,5 км/год або швидше), копання лопатою, швидка їзда велосипедом, гра у футбол, баскетбол або теніс.
Чи вирушаєте ви на швидку прогулянку, катаєтеся на велосипеді з другом або навіть виконуєте домашні справи - все це вважається способами бути активними.
Читайте також на порталі "Коментарі" - як подорожувати у спеку та не нашкодити своєму здоров'ю.