Боротьба з надмірною вагою: вчені відкрили новий гормон, який працює під час сну

Вчені зробили прорив у вивченні зв'язку між сном та ожирінням, виявивши новий гормон, який виробляється гіпоталамусом під час сну

Вчені зробили прорив у вивченні зв'язку між сном та ожирінням, виявивши новий гормон, який виробляється гіпоталамусом під час сну. Як передає портал "Коментарі", про це пише "New Atlas".

Зазначається, що новий гормон отримав назву раптин і він впливає на вагу та сон людини. Дослідження, проведене китайськими вченими, показало, що дефіцит сну був із ожирінням. Вони виявили, що гормон раптин, який виробляється під час сну, безпосередньо впливає на регуляцію апетиту та метаболізму.

Цей гормон відщеплюється від білка ретикулокальбіна-2 (RCN2) та сигналізує про насичення в кишечнику, стримуючи споживання їжі.

Дослідники з лікарні Сянья при Центральному південному університеті стали першими, хто виявив та зрозумів, як раптин впливає на організм.

Вони з'ясували, що поганий чи недостатній сон значно знижує рівень раптину, що блокує контроль апетиту. Крім того, рівень раптину був набагато нижчим у людей з ожирінням.

Раптин зв'язується з глутаматним метаботропним рецептором 3 (GRM3) у нейронах гіпоталамуса та шлунка, щоб перешкоджати апетиту та спорожненню шлунка. Це допомагає регулювати споживання їжі та метаболізм.

Команда дослідників підтвердила роль раптину у метаболічних процесах за допомогою комбінації протеоміки та молекулярної біології.

Вони виявили, що раптин тісно пов'язаний з циклами циркадного ритму і його рівень досягає піку під час нічного сну, особливо під час фази нешвидкого руху очей (NREM).

Дослідження показало, що люди з дефіцитом сну мають нижчий рівень раптину і схильні до ожиріння. Учасники, які проходили терапію обмеження сну (SRT), мали вищий рівень раптину та пом'якшені фенотипи ожиріння.

Генетичне дослідження 2000 людей з ожирінням виявило варіант RCN2, який був присутній у групі членів сім'ї, які страждають на синдром нічного прийому їжі (NES). Цей варіант блокував виробництво раптину, що призводило до ожиріння.

Відкриття раптину відкриває нові можливості для розробки ліків, які можуть допомогти у боротьбі з ожирінням.

Дослідники наголосили на важливості якості сну для метаболічного гомеостазу та запропонували раптин як потенційний новий шлях для лікування ожиріння.

Читайте також на порталі "Коментарі" - ці п'ять продуктів допоможуть запобігти облисіння: порада дієтолога.