Коронавірус може запускати рак в організмі: шокуюче дослідження

Вчені виявили, що коронавірус може «вимикати» захист організму від раку

Хоча пандемію COVID-19 офіційно оголошено завершеною, її наслідки можуть переслідувати людство ще десятиліттями. Відомий лікар та біомедичний підприємець доктор Патрік Сун-Шіонг попереджає про можливу "другу пандемію" — цього разу неінфекційну, але не менш небезпечну. На його думку, коронавірус може діяти як онкогенний вірус, тобто такий, що здатний запускати розвиток раку.

За словами лікаря, останнє дослідження Національного інституту здоров’я США та Університету Каліфорнії в Сан-Франциско підтверджує його найгірші побоювання. Виявилося, що COVID-19 може змінювати активність генів, роблячи їх більш уразливими до мутацій, а також пригнічувати ключові білки, які пригнічують утворення пухлин. Серед таких білків — знаменитий p53, що виконує роль "сторожа" у боротьбі з онкоклітинами.

Ці зміни особливо тривожні з огляду на те, що, за оцінками, близько 77% американців вже мали контакт із вірусом. Дослідники також виявили, що білки шипів SARS-CoV-2 можуть проникати в клітини через рецептори ACE2 — ті самі, що містяться у великій кількості в тканинах підшлункової, товстої кишки та інших органів. Це може пояснити стрімке зростання деяких видів раку, зокрема серед молоді.

Так, тільки цього року рак діагностують у 80 тисяч американців віком до 40 років. Особливо стрімко зростає кількість випадків раку товстої кишки та грудей. Прогнози на 2030 рік — невтішні: у віковій групі 20–34 роки кількість випадків раку кишечника зросте майже на 90%.

Попри те, що дослідження поки перебувають на початковій стадії, вчені наголошують: COVID може створювати сприятливе середовище для виникнення раку через хронічне запалення, генетичні збої та пригнічення імунної системи. Лікар Сун-Шіонг закликає до негайних дій: "Ми маємо шанс випередити біду — і мусимо ним скористатися".

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, про "тихі види раку", які вбивають непомітно.