Жінки стали частіше хворіти на рак: у чому причина
Як зменшити ризик захворювання на рак шийки матки
У Києві щорічно діагностують близько 500 нових випадків захворювання на рак шийки матки. Про це повідомляє портал “Коментарі” з посиланням на інформацію директорки Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентини Гінзбург.
За її словами, зараз немає стовідсотково гарантованого способу убезпечитися від раку шийки матки. Утім можливо мінімізувати ризики його виникнення або підвищити шанси на одужання, якщо вчасно діагностувати хворобу.
Основними факторами ризику виникнення цієї хвороби Валентина Гінзбург назвала наступні:
зараження вірусом папіломи людини (ВПЛ),
наявність статевих інфекцій;
ослаблена імунна система та ВПЛ;
випадки захворювання на рак шийки матки в сімейному анамнезі;
часта зміна статевих партнерів, що підвищує ризики інфікування ВПЛ і хворобами, які передаються статевим шляхом;
прийом оральних контрацептивів протягом тривалого часу жінками, інфікованими ВПЛ (тож при прийомі таких препаратів треба постійно перебувати під контролем гінеколога).
“Мінімізувати ризик захворювання насправді нескладно. Це – вакцинація від вірусу папіломи людини дівчат, які не розпочали статеве життя, дотримання культури відповідальних інтимних стосунків, використання бар’єрної контрацепції, регулярний цитологічний скринінг та огляди гінеколога для своєчасного виявлення передракових змін”, – пояснила Валентина Гінзбург.
Також директорка департаменту зазначила, що рак шийки матки належить до так званих візуальних форм раку. Це означає, що для встановлення діагнозу не потрібне дороговартісне обладнання та складні довготривалі обстеження. При цьому виявлене на ранній стадії захворювання піддається лікуванню.
Щоб вчасно виявити хворобу, вона радить раз на рік проходити плановий огляд у гінеколога, навіть, якщо нічого не турбує.
Раніше портал “Коментарі” повідомляв, жінки з яким розміром грудей називають найбажанішими.