В Україні в 11 разів зросла захворюваність на небезпечну хворобу: про що мова
Поширення кору в Україні відбувається стрімко, але прогнозовано й під контролем, хоча восени очікується подальше зростання захворюваності.
З початку 2024 року в Україні зафіксовано понад 1100 випадків кору — це більш ніж у 11 разів більше, ніж за той самий період минулого року. Таку інформацію повідомив заступник гендиректора Центру громадського здоров’я Олексій Даниленко, передає Національний портал з імунізації.
За словами Даниленка, лише за перші шість місяців зафіксовано 1196 хворих. Причини такого сплеску — висока заразність вірусу, природна циклічність епідемій (раз на 5–6 років) та зростання кількості випадків у сусідніх державах, зокрема Румунії, Угорщині та Молдові.
Фахівець підкреслив: найкращим захистом залишається вакцинація. Оскільки специфічного лікування кору не існує, запобігти хворобі можна лише щепленням, яке обов’язкове для дітей. Лише симптоматична терапія може полегшити стан пацієнтів.
Кір небезпечний не лише у гострій формі, а й через ускладнення — серед найпоширеніших: пневмонія, енцефаліт, отит. Ураження можуть торкнутися й інших органів, тому хвороба в жодному разі не є "легкою".
На ранній стадії кір важко розпізнати: він часто починається з симптомів, подібних до ГРВІ — лихоманки, риніту, кон’юнктивіту. Інфікована особа вже може передавати вірус за кілька днів до появи висипки, яка спочатку з’являється на обличчі, а згодом поширюється тілом. Також характерною є поява плям Бельського-Філатова-Коплика на слизовій оболонці щік.
У разі перших симптомів важливо одразу звертатися до лікаря. Остаточне рішення про лікування приймає сімейний лікар.
Наразі рівень охоплення щепленнями в Україні становить близько 40% за перші п’ять місяців року, але МОЗ планує досягти понад 90% до кінця року, як це було у 2023-му.
Раніше "Коментарі" писали, що шкіра – це найбільший орган людського тіла, який виконує безліч важливих функцій, включаючи захист від інфекцій, регуляцію температури тіла та відчуття дотику.