Ці популярні таблетки скорочують тривалість життя на 12 років: неочікуване відкриття медиків
Ця проблема особливо актуальна для українців, які вже кілька років живуть у стані постійного стресу
Регулярне використання снодійних препаратів є не просто шкідливою звичкою, а й серйозною небезпекою, що може значно скоротити тривалість життя, попереджає дієтолог Оксана Скиталінська у своєму Telegram-каналі.
Це підтверджує велике дослідження, проведене в Тайвані та опубліковане в журналі Sleep Epidemiology. Учені підрахували, що чоловіки 30 років, які часто вживають снодійне або мають порушення сну (занадто мало або надмірно сплять), можуть втратити 12–13 років життя в порівнянні з тими, хто спить 6-8 годин без допомоги ліків.
Навіть серед людей, які сплять достатньо, але регулярно використовують снодійне, тривалість життя зменшується на 5-6 років. Це відбувається через серйозні фізіологічні порушення. Популярні снодійні, такі як бензодіазепіни, пригнічують активність нервової системи, але не забезпечують організму справжній відпочинок. Під їхнім впливом мозок не може досягти глибоких фаз сну, що негативно впливає на здоров'я.
В результаті цього виникають порушення в роботі імунної системи, накопичення токсинів, збій у циркадних ритмах і гормональний дисбаланс (мелатоніну та кортизолу). Також виникає "тихе запалення", що сприяє старінню організму. Печінка, у свою чергу, постійно перевантажується, обробляючи токсичні препарати.
Це питання є особливо актуальним для українців, які перебувають у постійному стресі через повітряні тривоги та безсонні ночі. Однак є вихід: замість медикаментів необхідно налагодити природний режим сну — встановити чітку регулярність, створити умови тиші та затемнення в кімнаті, зменшити рівень стресу ввечері та уникати екранів перед сном.
"Це може бути складніше, але це безпечніше і зберігає не тільки нерви, але й роки життя", — зазначила Скиталінська.
Портал "Коментарі" писав, що розділення пігулок може здаватися зручним способом зменшити дозу або полегшити ковтання, але це не завжди безпечно. Деякі пігулки категорично заборонено ділити через ризики, пов'язані з неправильним дозуванням або зміною властивостей ліків.