Антидепресант у чашці: розкрито шокуючий зв'язок про здоров’я кишківника та емоції

Кофеїн підтримує здоров’я осі «кишківник-мозок», зміцнюючи кишковий бар’єр і баланс мікрофлори, що може знизити ризик депресії при хронічному стресі.

Депресія — одне з найпоширеніших психічних захворювань у світі, і експерти прогнозують, що вже найближчим часом вона стане головною причиною втрати здоров’я серед населення. Попри наявність медикаментозного лікування, антидепресанти часто викликають побічні ефекти та не завжди ефективні для кожного, що спонукає науковців шукати альтернативи.

Одним із таких потенційних природних засобів є кофеїн — речовина, яка міститься у каві. Багато досліджень показують: люди, які регулярно вживають каву, рідше страждають від симптомів депресії. Проте дослідники зосередилися не лише на стимулюючому ефекті кофеїну на мозок, а й на його здатності впливати на вісь "кишківник-мозок".

Ця вісь — складна система зв’язку між шлунково-кишковим трактом і центральною нервовою системою, у якій важливу роль відіграють кишкова мікрофлора, імунітет і блукаючий нерв. Порушення балансу мікробіоти кишківника може спричинити запальні процеси, які впливають на мозок і викликають зміни настрою.

Дослідники з Чунцинського медичного університету провели експеримент на мишах. Частину тварин піддавали хронічному стресу, після чого їм вводили кофеїн. Інша група не отримувала стимулятор. З’ясувалося, що у мишей без кофеїну розвинулися ознаки депресивної поведінки — апатія, зниження рухливості, тривожність. У той час як у тварин, яким давали кофеїн, такі зміни не спостерігалися.

Вчені також виявили, що кофеїн допомагає зберігати цілісність кишкового бар’єру, підвищуючи рівень білків, відповідальних за його захист. Це запобігає проникненню токсичних речовин у кров, знижуючи рівень запалення в організмі, включно з ділянками мозку, що відповідають за настрій.

Хоча ці результати виглядають багатообіцяюче, дослідження має обмеження: в ньому брали участь лише самці мишей, використовувалася фіксована доза кофеїну, і ефект вивчався лише в контексті профілактики, а не лікування вже наявної депресії.

Як вже писали "Коментарі", хочете підтримувати струнку фігуру, але не уявляєте свій ранок без кави? Є три натуральні інгредієнти, які можна додати до улюбленого напою, щоб прискорити метаболізм і сприяти схудненню.