Якщо вам більше ніж 65 років, уникайте цих продуктів
Здорове харчування після 65 років вимагає усвідомленого вибору дієти та відмови від потенційно шкідливих продуктів.
Після 65 років організм починає змінюватися, і звичний раціон може виявитися шкідливим для здоров’я. Фахівці з клініки Майо та інші експерти в галузі дієтології назвали продукти, які краще виключити зі щоденного харчування, щоб зберегти енергію, здоров’я серця та уникнути хронічних захворювань.
1. Фруктові консерви
Хоча консервовані фрукти зручні, вони містять менше вітамінів, особливо вітаміну С, та багато цукру, який сприяє запаленням в організмі. Тому замість них віддавайте перевагу свіжим фруктам.
2. Грейпфрутовий сік
Цей напій може взаємодіяти з деякими ліками, знижуючи їх ефективність або навіть викликаючи побічні ефекти, зокрема для препаратів статинів, засобів для сну та ліків проти депресії. Замінюйте грейпфрутовий сік апельсиновим, томатним або журавлинним.
3. Сирі морепродукти
Сирі устриці та молюски можуть містити небезпечні бактерії, особливо для людей похилого віку. Щоб зменшити ризик захворювання через бактерії, рекомендується не їсти сиру рибу та молюсків, а також сире або непастеризоване молоко та сире м’ясо. Альтернативою можуть стати варені морепродукти.
4. Кава та чай
Кофеїн не тільки заважає багатьом людям добре виспатися, він також може посилити тривожність і викликати прискорене чи нерегулярне серцебиття та є особливо небезпечним для людей із захворюваннями серця. Слід обмежити кількість кави та чаю до 1-2 чашок на день і враховувати прихований кофеїн у газованих напоях і шоколаді.
5. Штучні підсолоджувачі
Дослідження пов’язують вживання штучних підсолоджувачів, особливо в газованих напоях, із підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, депресії та навіть інсультів. Солодкі води краще замініть газовані напої водою з лимоном або трав’яними чаями.
Збалансований раціон після 65 років допомагає не лише уникнути хронічних захворювань, а й підтримувати активність і гарне самопочуття. Слухайте свій організм і адаптуйте дієту відповідно до його потреб.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв про сім продуктів, які не мають терміну придатності.
Також "Коментарі" писали про популярні міфи про здорове харчування, в які не варто вірити.